216 відгуків
+380 (93) 361-37-31
+380 (95) 445-06-53
Інтернет-універмаг "На веранді"

Короткий вступ в естетику ножову

Короткий вступ в естетику ножову
Каталог ножів в нашому магазині великий – більше тисячі найменувань, є на що подивитися і з чого вибрати. Сподіваємося, Ви знайдете те, що шукали. Але давайте придивимося до ножа ближче і спробуємо в них хоч трохи розібратися.
Так що ж робить попит на ручні і кишенькові складні ножі таким високим. І навіть не стільки високими, скільки особливим. Є навіть окрема різновид хобі, пов'язана зі складаними ножиками, точніше з колекціонуванням самих ножів і знань про ножах. Таких людей так і називають – «ножевик». Це безумовні фанати ножів і хочуть бачити в своїх колекціях тільки кращі ножі! Вони складаються в особливій співтоваристві, виключно розбираються в марках сталей, типи клинків, формах рукоятей і навіть кутах заточування.
Проте, більшість людей, хоч і відносяться до ножам холодніше і простіше, всі ж знають ціну хорошого ножа і точно хочуть його мати з собою в будь-якій ситуації. Все дуже просто – хороший ніж не підводить. По-справжньому якісний кишеньковий ніж не затупиться, буде стійкий до утворення зазубрин, не заіржавіє, не заклинить і зробить свою справу, коли це буде необхідно власнику. Це стосується не лише складних ситуацій, наприклад виживання в дикій природі або на риболовлі у відкритому морі. Це правило застосовується і на будь-якій кухні – тупий і неякісний ніж дратує.
На наш погляд, є ще як мінімум одна причина, по якій хороші ножі користуються попитом і в основному у чоловіків. Це сама суть ножа, як символ гідності, честі, зрілості та спроможності людини. В культурі різних народів ніж відіграє важливу роль, наприклад, в обрядах ініціації – досягнення зрілості, людина отримує символічний ніж, який супроводжує власника протягом усього життя.
За результатами опитування журналу «Forbes» в 2005 році з метою визначити найважливіші винаходи людства за всю історію – ніж зайняв одне з перших місць.
Так що ж ми знаємо про ножах? Якщо замислитися, цей предмет простий, як і все геніальне, як колесо, приміром. І разом з тим ніж супроводжує людину скрізь і всюди, без нього не обійтися навіть у космосі. Це нічим незамінний інструмент, ножами користуються скрізь і всюди. Задумайтесь на хвилину, на сьогоднішній день існує більше 30 класів ножів, а різновидів і стилів взагалі не злічити.
Сучасний ножа складається з клинка (1) і рукояті (2), це, так би мовити, основа. Якщо форма клинка сходиться в точку – це точка називається вістрям клинка (3). Заточена сторона клинка називається лезом або ріжучою кромкою (4). Ріжуча кромка в свою чергу може бути гладкою або серрейторной (зубчастої). Поверхні звужуються до ріжучої кромки називаються спусками (5). Зворотна Сторона лезу називається обухом клинка (6). Бічні поверхні клинка називаються голомени, іноді на них роблять поглиблення ― доли (7) – наприклад, для полегшення клинка. Не заточена частина клинка, що примикає до рукояті називається п'ятою клинка (8). Частина ножа, яка лягати в руку – називається чорним. Між клинком та руків'ям може перебувати хрестовина (9) часто помилково іменується гардой або перехрестям. Хрестовина служить захистом для кисті руки. Хвостовик клинка – це та частина, яка знаходиться усередині рукояті або ж до якої рукоять кріпиться. Рукоять може кріпитися різними способами. Основні з них: всадной – цільну рукоять насаджують на хвостовик і пластинчастий – рукоять двома половинами кріпиться до хвостовика з двох сторін. Частина рукояті з боку долоні іменується спинкою рукояті, з боку ріжучої кромки – черевцем рукояті. Частина рукояті прямо протилежна вістря клинка зветься головкою або оголовком рукояті (10) нерідко в оголовку проробляється отвір, в який пропускають темляк (11).
Коротко про ножах сказати не виходить. І не дивно, адже чоловік взяв у руки ніж, ледь навчившись ходити і користуватися вогнем.
Ми сподіваємося, наша стаття про ножах була пізнавальна і Ви зможете знайти підходящий ніж для себе або в подарунок близькій людині.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner